Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Postulaty dotyczące wsparcia rozwoju poradnictwa prawnego i obywatelskiego


Platforma Współpracy Organizacji Poradniczych przygotowała postulaty dotyczące wsparcia rozwoju poradnictwa prawnego i obywatelskie w kolejnym okresie wydatkowania funduszy unijnych (2014-2020).

Trzydzieści organizacji świadczących bezpłatne porady prawne odniosło się do Założeń Umowy Partnerstwa, pierwszej, publicznie dostępnej propozycji rządu na temat kształtu przyszłej perspektywy finansowej. Stanowisko PWOP przekazano Minister Rozwoju Regionalnego Elżbiecie Bieńkowskiej.

Dostęp do bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich jest niezbędny dla realizacji celów rozwojowych kraju,  zostało m. in. uwzględnione w projekcie Strategii Rozwoju Kapitału Społecznego do 2020 roku. Powinno być również wzięte pod uwagę w nowej perspektywie finansowej.

Poradnictwo prawne i obywatelskie rozwija się w Polsce od 15 lat głównie w oparciu o organizacje pozarządowe oraz studenckie poradnie prawne funkcjonujące w ramach uczelni.Obecnie aktywnie działa Związek Biur Porad Obywatelskich zrzeszający 26 Biur Porad

 Treść stanowiska PWOP

PWOP powstała w ramach Programu „Obywatel i Prawo” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Instytut Spraw Publicznych
 
Zapisz się do newslettera
Newsletter