Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Politycy i wyborcy w sieci


Stawiamy dopiero pierwsze kroki w wykorzystaniu Internetu w polityce. Wielkim wyzwaniem będzie zagospodarowanie sieci by stała się narzędziem interaktywnej, dwustronnej komunikacji pomiędzy politykami i wyborcami - takie wnioski płyną z niedawno zorganizowanej przez Instytut Spraw Publicznych konferencji „Politycy i wyborcy w sieci. Razem czy osobno?”.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem z konferencji, które zostało przygotowane w formie publikacji ze zdjęciami.


Podczas spotkania przedstawiono wyniki badań Instytut Spraw Publicznych nad wykorzystaniem sieci internetowej do komunikacji między wyborcami a politykami w czasie kampanii wyborczej w 2011 roku. W drugiej części konferencji, która odbyła się z udziałem polskich i niemieckich gości dyskutowano nad szeroko pojętym znaczeniem Internetu w komunikacji politycznej.

Więcej informacji o projekcie „Internet w kampanii wyborczej 2011” oraz raport z badań znajdą państwo na stronie internetowej projektu. Jego realizacja była możliwa dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Fundację im. Friedricha Eberta.Zapraszamy do zapoznania się z innymi raportami ISP na temat wykorzystania Internetu w polityce.

Zapisz się do newslettera
Newsletter