PoLAND of IT masters
Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Konstytucjonalizm i Kultura Prawna

PoLAND of IT masters


PoLAND of IT masters – to hasło towarzyszy projektowi którego celem jest wsparcie promocji Polski jako kraju o wysokim potencjale intelektualnym, a w szczególności zasobnym w światowej klasy specjalistów w dziedzinie algorytmiki i programowania – czyli najbardziej obecnie poszukiwanych kwalifikacji w cyfrowym świecie.


PoLAND of IT masters to prezentacja wybitnych polskich informatyków, firm z powodzeniem rywalizujących na całym świecie  oraz ich wyjątkowych produktów. Są to osiągnięcia w dziedzinie budowy oraz wykorzystywania narzędzi sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, rozszerzonej rzeczywistości, gier komputerowych oraz innych topowych trendów IT. Również sukcesy, które od ponad 26 lat odnoszą młodzi Polacy w olimpiadach informatycznych, mistrzostwach świata w programowaniu zespołowym czy innych zawodach, nie są przypadkiem a następstwem polskiej szkoły matematycznej oraz stworzenia polskiej szkoły algorytmiki i programowania.Projekt realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych i zaangażowało się w nim wiele wybitnych postaci środowiska IT w Polsce.

Więcej o samym projekcie na stronach PIT oraz www.landofitmasters.pl

Kampanię prowadzi Polskie Towarzystwo Informatyczne współpracujące z Instytutem Spraw Publicznych w Szerokim Porozumieniu na rzecz Umiejętności Cyfrowych. 
 
Zapisz się do newslettera
Newsletter