Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Odeszła Małgorzata Gebert, pierwsza laureatka Nagrody im. Jerzego Zimowskiego


Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Małgorzaty Gebert, która od dwudziestu lat prowadziła aktywną i skuteczną pomoc uchodźcom w Polsce i za granicą. W 2008 roku za swoje zaangażowanie została laureatką pierwszej edycji Nagrody im. Jerzego Zimowskiego, przyznawanej za działalność społeczną poświęconą problematyce migracji.

Pani Małgorzata była związana z Polską Akcją Humanitarną, pełniła funkcję Dyrektorki Centrum Pomocy Uchodźcom i Repatriantom. Była osobą, którą podziwialiśmy i szanowaliśmy – za jej zaangażowanie na rzecz uchodźców, osób bezdomnych, chorych i bezradnych; za jej skromność, mądrość i wrażliwość; za nieprzebrane pokłady troskliwości.
 
W 2008 roku po raz pierwszy zebrała się kapituła Nagrody im. Zimowskiego, żeby wybrać laureata. Podczas obrad nie było wątpliwości, że nagroda powinna trafić w jej ręce.
 
W uzasadnieniu werdyktu, członkowie Kapituły napisali: „Pani Małgorzata Gebert od piętnastu lat pracuje bez rozgłosu na rzecz integracji i edukacji cudzoziemców, którzy swoją przyszłość wiążą z Polską. Szczególną aktywność wykazuje w pomocy skierowanej na integrację i edukację dzieci i młodzieży. Dzięki osobistym kontaktom w swoje działania angażuje wiele środowisk i prywatne osoby.”
 
Pani Małgorzato, to dla nas ogromne wyróżnienie, że mogliśmy z Panią współpracować.
 
Pracownicy Instytutu Spraw Publicznych
Zapisz się do newslettera
Newsletter