Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Oceny analityka ISP o Niemczech cytowane w publikacji przygotowanej dla niemieckiego rządu


W magazynie  Niemieckiego Towarzystwa na Rzecz Współpracy Międzynarodowej ukazał się wywiad z dr Agnieszką Ładą, kierownikiem Programu Europejskiego ISP i ekspertem z dziedziny stosunków polsko-niemieckich na temat postrzegania Niemiec.


Na koniec wywiadu analityk ISP formułuje rekomendacje dla kanclerz Angeli Merkel, radząc podejmowanie szybkich i konkretnych decyzji oraz ich odpowiednią komunikację społeczeństwu i partnerom zagranicznym.

Wywiad powstał  ramach szerszego projektu realizowanego przez GIZ. Niemiecki instytut zapytał o zdanie na temat Niemiec i ich polityki 120 ekspertów w 21 krajach świata, w ramach projektu: „Germany viewed from abroad – the implications for international cooperation”. Agnieszka Łada była jedną z czterech osób, zapytanych o opinie w Polce, obok Marka Belki, prezesa NBP oraz Róży Thun, posłanki do Parlamentu Europejskiego. Jej odpowiedzi posłużyły do napisania raportu „Germany in the Eyes of the World” , który posłużył GIZ do sformułowania rekomendacji dla niemieckiego rządu.

ISP od lat bada opinie Polaków na temat niemieckiej polityki. Najbliższy raport z serii Barometr Polska-Niemcy, poświęcony opiniom na temat niemieckiej roli w Europie, ukaże się 13 listopada.
Zapisz się do newslettera
Newsletter