O wpływie dezinformacji podczas wyborów i o tym jak korzysta na tym Rosja - Inspirator wyborczy
Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Demokracja i społeczeństwo obywatelskie

O wpływie dezinformacji podczas wyborów i o tym jak korzysta na tym Rosja - Inspirator wyborczy


Od jesieni 2023 roku zaczniemy w Polsce cały cykl wyborczy. Przez kolejne dwa lata zagłosujemy nad składem władz wszystkich możliwych szczebli. One określą kierunki dalszego rozwoju naszego społeczeństwa, a wygrani uzyskają dostęp do olbrzymich zasobów publicznych.


Główni aktorzy sceny politycznej już rozpoczęli swoje przygotowania. Czas na nas! Jak zapewnić, by proces wyborczy nie wymknął się spod kontroli obywatelskiej? Jak wyglądają międzynarodowe standardy dotyczące jego organizacji? Kto i jak może wpływać na nasze zachowania wyborcze? Jakie główne tematy będą rozpalać debatę publiczną, skupiając uwagę Polek i Polaków? Czemu warto przyglądać się teraz bliżej działaniom ugrupowań politycznych, na co zwrócić przy tym uwagę oraz gdzie szukać wiedzy? To tylko część wątków, o których rozmawiamy z zaproszonymi ekspertami i ekspertkami w serii podcastów ISP. Zapraszamy! 
 
Odc. 1: Rozmowa z Anną Mierzyńską, analityczką mediów społecznościowych o tym, jak dezinformacja i manipulacja w sieci angażuje nasze emocje i jakie opowieści przy tym wykorzystuje.
Wyjaśniamy w jej trakcie, czemu możemy mówić o istnieniu przemysłu rosyjskiej dezinformacji i jak może być on wykorzystany przed nadchodzącymi wyborami w Polsce. Wskazujemy też kilka prostych technik, za pomocą których możemy się chronić przed jej wpływem na to, jak i o czym myślimy.Nagranie rozmowy w wersji wideo 

Zapisz się do newslettera
Newsletter