Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Nominacja dla generała Janusza Skulicha


Laureat przyznawanej przez ISP Nagrody im. Jerzego Zimowskiego gen. Janusz Skulich, dotychczasowy zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał wczoraj nominację na szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Janusz Skulich, Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej od 2008 roku wielokrotnie uczestniczył i kierował akcjami ratowniczo-gaśniczymi, w tym m.in.: gaszeniem pożaru lasu w 1992 r. w Kuźni Raciborskiej, akcją przeciwpowodziową w 1997 r. w Raciborzu, a także akcją gaszenia pożaru zbiornika w rafinerii w Trzebini w roku 2002. W styczniu 2006 r. dowodził akcją ratowniczą po katastrofie budowlanej hali wystawowej na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie.
Pełnił funkcję Szefa Sztabu Działań Zabezpieczających w czasie akcji przeciwpowodziowej w roku 2010. Za swoją pracę został wielokrotnie nagradzany  m. in. Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 
W 2010 roku Kapituła Nagrody im. Jerzego Zimowskiego nagrodziła Janusza Skulicha, ówczesnego zastępcę komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej za odwagę i ofiarność w niesieniu pomocy ofiarom powodzi w 2010 roku. 

Więcej o Nagrodzie im. Jerzego Zimowskiego
Zapisz się do newslettera
Newsletter