Nagranie debaty: Dalej niż zdalne. Przyszłość edukacji po pandemii
Dodał(a):

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Nagranie debaty: Dalej niż zdalne. Przyszłość edukacji po pandemii


Pandemia Covid-19 przyniosła prawdziwą rewolucję w różnych sferach życia, także w obszarze edukacji. Z dnia na dzień szkoły zostały zmuszone do przejścia na zdalne formy nauczania.


Obecnie uczniowie stopniowo wracają do szkół, a my w trakcie naszej debaty zastanawialiśmy się nad tym, na ile doświadczenia ostatnich miesięcy będą miały trwały wpływ na edukację także po pandemii. Podjęliśmy również refleksję nad możliwością wykorzystania „pandemicznego szoku” do wypracowania nowego modelu kształcenia, w którym rozwiązania cyfrowe nie będą przeciwstawiane tradycyjnym metodom nauczania, ale będą czerpać z obu tych form z jak największą korzyścią dla uczniów i jakości kształcenia. Punktem wyjścia do dyskusji o zmianach w polskiej edukacji były doświadczenia i ciekawe rozwiązania zagraniczne wypracowane zarówno na poziomie krajowym, jak i przez konkretne szkoły w okresie edukacji zdalnej.

W debacie udział biorą: Lucie Gregurkova, Marcin Korczyc, Jacek Królikowski, Tomasz Madej, Ewa Szczerba, Saskia Van Uffelen. Moderacja red. Aleksandra Pezda. Spotkanie otworzyła dr Paulina Sobiesiak.Polecamy

NIEM - Krajowy Mechanizm Ewaluacji Integracji
Monitoring i poprawa integracji beneficjentów ochrony międzynarodowej. forintegration.eu

“Beyond Us and Them”

Seria podkastów o radykalizacji w czasach polaryzacji społecznej
Zapisz się do newslettera
Newsletter