Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Na Zachodzie lepiej niż u nas – Rosjanie o Rosji, Polsce i Niemczech - prezentacja wyników badań 

Instytut Spraw Publicznych oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają na prezentację wyników najnowszego sondażu dotyczącego postrzegania Polski i Polaków oraz Niemiec i Niemców w Rosji 
 

Na Zachodzie lepiej niż u nas – Rosjanie o Rosji, Polsce i Niemczech
Prezentacja, 2 marca (piątek), godz. 10.00,
Instytut Spraw Publicznych, ul. Szpitalna 5 lok. 22, Warszawa

 
Jak Rosjanie oceniają swoje państwo? Co sądzą o wolności słowa w Rosji i trosce o przeciętnego obywatela? Czy w oczach swoich obywateli, Rosja to wytrawny gracz, który rozdaje karty na arenie międzynarodowej? Jak mieszkańcy Rosji widzą Polaków i Niemców? Jak oceniają bilateralne stosunki z tymi państwami? Czy upatrują w Polsce i Niemczech zagrożenie? A może uważają, że utrudniamy im nawiązanie ściślejszej współpracy z UE,USA, Ukrainą i innymi państwami Wspólnoty Niepodległych Państw?
 
Na dwa dni przed wyborami prezydenckimi w Rosji zapraszamy na prezentację, podczas której przedstawimy wyniki badań sondażowych dotyczących postrzegania Polski i Polaków oraz Niemiec i Niemców w Rosji. Wyniki sondażu mogą rzucić dodatkowe światło na to, w jaki sposób Rosjanie postrzegają swoje państwo oraz co myślą o sytuacji w Polsce i Niemczech.
 
Niedawne wydarzenia w Rosji pokazały, że część rosyjskiego społeczeństwa coraz silniej sprzeciwia się politycznemu status quo funkcjonującemu w państwie rządzonym przez Władimira Putina i jego „Jedyną Rosję”. Z drugiej strony, polityka Putina nadal znajduje wsparcie wśród wielu rosyjskich obywateli, którzy z całą pewnością oddadzą na niego swój głos.
 
Czy ten dwugłos występuje również podczas próby oceny własnego państwa oraz stosunków z Polską  i Niemcami?
 
 
Program prezentacji:
 
10.00 Powitanie - dr Andrzej Grajewski (FWPN) i dr Jacek Kucharczyk (ISP)
10.05 Przedstawienie wyników - dr Agnieszka Łada
10.20 Komentarz do wyników - dr Jacek Kucharczyk i Grzegorz Gromadzki
10.30 Pytania i odpowiedzi

RejestracjaInformacji o wydarzeniu udziela:
Łukasz Wenerski, lukasz.wenerski@isp.org.pl,  tel. 22 556 42 68
  
Badanie sondażowe Instytutu Spraw Publicznych „Wizerunek Polski i Polaków oraz Niemiec i Niemców w Rosji” zostało zrealizowane we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
 

 

Zapisz się do newslettera
Newsletter