Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Mobilne bezpieczeństwo czy mobilna niepewność? Dyskusja o migracjach ekonomicznych 

Instytut Spraw Publicznych i Multicultural Center Prague zapraszają na dyskusję o migracjach ekonomicznych pt. "Mobilne bezpieczeństwo czy mobilna niepewność".

 

Mobilność ekonomiczna rodzi wiele pytań, które postawimy przed zaproszonymi ekspertami. Czy migracja jest drenażem zasobów ludzkich z krajów peryferyjnych, pochodną i pogłębieniem nierówności społecznych, czy szansą na rozwój i dobrobyt? Jak wygląda prawna, socjalna i ekonomiczna sytuacja migrantów na rynku pracy kraju przyjmującego?


Dyskusja odbędzie się 1 czerwca 2011 r. w siedzibie Instytutu Spraw Publicznych przy ul. Szpitalnej 5/22 w Warszawie w godzinach 10.00-12.00.

Program
 
Powitanie uczestników: Justyna Frelak - Instytut Spraw Publicznych

dr Kinga Wysieńska – Instytut Spraw Publicznych

dr Przemysław Sadura – Krytyka Polityczna

Aleksandra Szyłło – Gazeta Wyborcza

Moderacja: dr Bartłomiej Walczak - Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW

Osoby zainteresowane udziałem w dyskusji prosimy o wcześniejszą rejestrację (tel. 0 22 556 42 78 lub e-mail: maryla.koss-goryszewska@isp.org.pl) do dn. 27 maja 2011r.

 

Jednocześnie zachęcamy do odwiedzenia wystawy zdjęć ilustrujących dziesięć historii migrantów pochodzących z różnych krajów, m.in. Wietnamu, Mongolii i Ukrainy. Wystawę będzie można zobaczyć na stacji Metra Wilanowska od 23 maja do 6 czerwca 2011 roku.
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa w ramach projektu "Polskie Forum Integracyjne II".


Zapisz się do newslettera
Newsletter