Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Mediacje międzykulturowe – relacja ze szkolenie dla organizacji pozarządowych


Już po raz kolejny Program Polityki Migracyjnej ISP zorganizował bezpłatne szkolenie pt. „Rozwiązywanie konfliktów i mediacje międzykulturowe" dla pracowników organizacji pozarządowych z całej Polski. Szkolenie odbyło się w dniach 8 - 9 maja w siedzibie ISP w Warszawie. 


W szkoleniu udział wzięli przedstawiciele kilkunastu organizacji pracujących z cudzoziemcami, którzy zapoznali się z technikami stosowanymi w mediacji oraz specyfiką mediacji międzykulturowych.

Prowadzenie działalności międzykulturowej wymaga dodatkowej wiedzy na temat czynników kształtujących kontakt z cudzoziemcem. Mediacja międzykulturowa jako jedna z metod rozwiązywania konfliktów, jest rodzajem interwencji, która wykazuje dużą skuteczność w rozwiązywaniu złożonych problemów w oparciu o potrzeby i interesy stron.
 
Uczestnicy szkolenia poznali mechanizmy związane z powstawaniem i rozwojem konfliktów w relacjach międzykulturowych oraz specyfikę pracy z konfliktem w oparciu o potrzeby stron. Nauczyli się także diagnozować rodzaje konfliktów i wybrać właściwe metody interwencji.
W czerwcu ISP zorganizuje szkolenie z zakresu mediacji międzykulturowych dla prawników na co dzień pracujących z migrantami przymusowymi. Szczegóły już wkrótce!

Informacji na temat szkoleń i warsztatów udziela Karolina Grot z Programu Polityki Migracyjnej ISP, e-mail: karolina.grot@isp.org.pl, tel. 22 556 42 78.
 
Projekt „Psychoedukacja i wiedza obywatelska drogą do integracji”jest współfinansowany ze środków  Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców oraz budżetu państwa.

Zapisz się do newslettera
Newsletter