List poparcia dla Stowarzyszenia Nigdy Więcej
Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Demokracja i społeczeństwo obywatelskie

List poparcia dla Stowarzyszenia Nigdy Więcej


Wraz z grupą kilkudziesięciu organizacji społecznych i inicjatyw obywatelskich podpisaliśmy list wspierający Stowarzyszenie Nigdy Więcej w obliczu ataków i gróźb, które organizacja ta otrzymała w wyniku wyrażenia publicznej krytyki dotyczącej udziału sędziego Szymona Marciniaka w wydarzeniu organizowanym przez Sławomira Mentzena. 


Stowarzyszenie Nigdy Więcej publicznie wskazało na niewłaściwość obecności sędziego piłkarskiego na wydarzeniu organizowanym przez lidera Konfederacji, który głosił hasła jawnie dyskryminujące konkretne grupy społeczne. Stowarzyszenie wyraziło tym samym sprzeciw wobec promocji poglądów rasistowskich i homofobicznych przez osoby publiczne i zwiększania społecznego uznania przez wsparcie osób je głoszących. W efekcie Stowarzyszenie Nigdy Więcej spotkało się z atakami, groźbami i obelgami ze strony m.in. polityków i mediów, które podważają prawo do publicznej krytyki. 

Tym samym Instytut Spraw Publicznych oraz jego Prezes Jacek Kucharczyk chcą wyrazić swoje wsparcie dla Stowarzyszenia Nigdy Więcej i podziękować za jego starania na rzecz ochrony praw człowieka.
 

Oświadczenie w sprawie Stowarzyszenia Nigdy Więcej

Zapisz się do newslettera
Newsletter