Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

List otwarty do Przewodniczącego Rady Nadzorczej RDC


Szanowni Państwo,

Z zaniepokojeniem przyjęliśmy informacje o zakończeniu współpracy Radia RDC z red. Elizą Michalik. Bardzo cenimy rzetelność i odwagę Elizy Michalik w podejmowaniu ważnych i trudnych tematów społecznych. Z tego powodu zaprosiliśmy niedawno Panią Redaktor do prowadzenia spotkania poświęconego przedsiębiorczości kobiet organizowanego przez Instytut Spraw Publicznych i Ambasadę Szwecji w partnerstwie z Kongresem Kobiet.

Radio RDC było dotąd rozgłośnią umożliwiającą debatę publiczną na trudne tematy i prezentowanie różnych poglądów na równych zasadach. Takie podejście jest naszym zdaniem fundamentem działania mediów publicznych.  Z tym większym zdziwieniem przyjęliśmy ostatnie doniesienia medialne o naciskach na dziennikarzy Radia RDC dotyczących ich poglądów, prezentowanych treści, doboru uczestników i uczestniczek audycji.

Wierzymy, że pluralizm w debacie publicznej jest podstawą funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego oraz wolnych mediów i że Radio RDC nadal będzie wypełniać swoją misję zgodnie z demokratycznymi standardami.

Z poważaniem,

Dr Jacek Kucharczyk
Prezes Zarządu ISP

oraz Zespół Instytutu Spraw Publicznych
 

List został przekazany:

Przewodniczącemu Rady Nadzorczej RDC
Przewodniczącej Rady Programowej RDC
Redaktor NaczelnejDyrektorce Programu RDC
Redaktor Elizie Michalik
Polskiej Agencji Prasowej
 
Zapisz się do newslettera
Newsletter