Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Kolejne warsztaty ISP w ośrodkach dla cudzoziemców


W dniach 3-4 marca w Ośrodku UDSC w Dębaku odbyły się dwudniowe warsztaty z zakresu psychoedukacji dla kobiet-migrantek będących matkami.

 

Po raz kolejny warsztaty zostały poprowadzone przez trenerki z Fundacji MaMa – Patrycję Dołowy oraz Annę Pietruszkę-Dróżdż. Bazowały one na budowaniu porozumienia między kobietami poprzez wymianę doświadczeń kobiet-matek. Warsztaty z zakresu psychoedukacji mają za zadanie podniesienie kompetencji życiowych oraz umiejętności psychospołecznych kobiet migrantek, które są matkami.

Poprzednie szkolenie w ramach projektu „Integracja poprzez edukację. Psychospołeczne i prawne wsparcie cudzoziemców w Polsce” prowadzone  przez prawników ze Stowarzyszenia Interwencji Prawnej: Adama Chmurę i Dawida Cegiełkę, odbyło się w dniach 20-21 lutego w ośrodku „Hotel Polonia” w Łukowie. Dotyczyło ono wiedzy prawnej i obywatelskiej. Na szkoleniu poruszano tematykę powiązaną z przebiegiem procedury nadania statusu uchodźcy oraz sytuacją prawną po przyznaniu jednej z form ochrony międzynarodowej. Podczas szkolenia uczestnicy otrzymali materiały o instytucjach w których mogą szukać dalszego wsparcia i pomocy.

Następne warsztaty prawne odbędą się w dniach 15-16 maja br. w ośrodku UDSC w Lininie. Warsztaty psychoedukacyje będą miały miejsce w „Ośrodku Orchidea” w dniach 3-4 kwietnia br.

W czerwcu planowane są dwa warsztaty z zakresu edukacji międzykulturowej dla przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz migrantów oraz nauczycieli pracujących z klasami wielokulturowymi. Informacje o rekrutacji zostaną zamieszczone w dziale Aktualności naszej strony internetowej oraz na profilu ISP na portalu Facebook. Zachęcamy do ich śledzenia w celu uzyskania dalszych informacji.


 

Projekt „Integracja poprzez edukację. Psychospołeczne i prawne wsparcie cudzoziemców w Polsce”  jest współfinansowany przez Europejski Fundusz na rzecz Uchodźców oraz budżet państwa

Zapisz się do newslettera
Newsletter