Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Kobiety i mężczyźni ramię w ramię: partnerzy w rodzinie - partnerzy w życiu publicznym


Rozpoczynamy realizację nowego projektu poświęconego partnerstwu kobiet i mężczyzn w życiu publicznym i prywatnym. Projekt otrzymał wsparcie Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe.


W okresie od lipca 2011 do września 2012 będziemy mogli zrealizować serię seminariów poświęconych obecności kobiet w różnych sferach życia publicznego m.in. w administracji, polityce, biznesie czy organizacjach pozarządowych.

Projektowi ma na celu zwrócenie uwagi na dysproporcje w sprawowaniu domowych obowiązków między kobietami i mężczyznami, co przekłada się na niską aktywność kobiet w życiu publicznym.  Poprzez pokazywanie dobrych praktyk z zakresu partnerstwa w rodzinie, chcemy zwiększyć udział kobiet w innych sferach życia społecznego. Nasze działania będziemy adresować zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn, młodych i starszych wiekiem, aby promować partnerskie relacje między płciami w całym społeczeństwie.

 W ramach naszego projektu przygotujemy między innymi:

  • książkę poświęconą tematowi partnerstwa adresowaną do młodych czytelników
     
  • film dokumentalny o partnerstwie kobiet i mężczyzn w różnych sferach życia społecznego
     
  • „Inspirator Partnerski” – podręcznik dobrych praktyk o partnerskich relacjach między płciami

Zapraszmy także do zapoznania się z dotychczas rezlizowanym przez ISP projektem dotyczącym udziału kobiet w polityce  Kobiety na listach wyborczych

Zdjęcie: http://www.sxc.hu

Zapisz się do newslettera
Newsletter