"Jaka Polska po wyborach 2023" - spotkanie podsumowujące pierwszy etap projektu
Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Demokracja i społeczeństwo obywatelskie

"Jaka Polska po wyborach 2023" - spotkanie podsumowujące pierwszy etap projektu


17 maja w siedzibie Tygodnika Polityka odbyło się spotkanie podsumowujące pierwszy etap projektu "Jaka Polska po wyborach 2023". Na projekt złożyło się 17 debat programowych z udziałem polityków i polityczek czterech głównych partii opozycyjnych, a także osób reprezentujących środowiska naukowe, eksperckie i obywatelskie, które odbyły się w okresie od września 2022 do marca 2023.


Raport z tych debat zawiera rekomendacje programowe, które w przekonaniu inicjatorów projektu mogą stać się podstawą porozumienia programowego demokratycznej opozycji. Na środowym spotkaniu zaprezentowaliśmy te rekomendacje czterem czołowym politykom opozycji, a następnie odbyła się debata tych polityków, którą moderował Redaktor Naczelny "Tygodnika Polityka" Jerzy Baczyński. Otrzymaliśmy zapewnienie liderów politycznych, że już teraz gotowi są do pogłębienia współpracy programowej opozycji, chociaż gorzej było z konkretnymi deklaracjami dalszych działań. 

Cały projekt jest dziełem kilku organizacji obywatelskich. Uczestniczył w nim także Instytut Spraw Publicznych. O naszej inicjatywie możecie przeczytać we wstępnym artykule Jerzego Baczyńskiego w najnowszym numerze "Polityki".
 
Zapisz się do newslettera
Newsletter