Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Jak wykorzystać mediację w rozwiązywaniu konfliktów wielokulturowych – szkolenie ISP dla organizacji pozarządowych


Instytut Spraw Publicznych w dniach 24-25 marca zorganizował szkolenie z zakresu rozwiązywania konfliktów i mediacji wielokulturowych, w którym wzięli udział  przedstawiciele kilkunastu organizacji pozarządowych pracujących z imigrantami i uchodźcami.


- Dzięki różnorodnym metodom pracy wykorzystanym podczas warsztatów, w tym m.in. symulacjom mediacji, licznym dyskusjom i interaktywnej pracy w grupach, uczestnicy szkolenia ugruntowali wiedzę na temat mediacji wielokulturowej oraz technik stosowanych w mediacji, które potencjalnie mogą wykorzystać w pracy z klientami z innych kultur. – powiedziała Karolina Grot, koordynator projektu.Szkolenie „Rozwiązywanie konfliktów i mediacje wielokulturowe” otworzyło cykl szkoleń przewidzianych w ramach dwuletniego projektu „Psychoedukacja i wiedza obywatelska drogą do integracji II”.

Projekt zakłada pomoc w integracji cudzoziemcom mieszkającym w Polsce, którzy objęci są jedną z form ochrony międzynarodowej. W tym celu, Instytutu Spraw Publicznych zorganizuje warsztaty i szkolenia nie tylko dla osób pracujących z migrantami przymusowymi (przedstawicieli środowiska pozarządowego i administracji publicznej w Polsce), ale także dla samych migrantów przymusowych z zakresu podstawowej wiedzy prawnej i obywatelskiej.

- Wkrótce otwieramy nabór na kolejne szkolenie skierowane do organizacji pozarządowych pracujących z cudzoziemcami, które odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia w Warszawie. Zależy nam na tym, by i tym razem dotrzeć z ofertą szkoleniową do wszystkich zainteresowanych z różnych regionów Polski – zapowiedziała Karolina Grot.


Zapisz się do newslettera
Newsletter