Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Jak prowadzić mediacje międzykulturowe? Relacja ze szkolenia dla organizacji pozarządowychJuż po raz kolejny Program Polityki Migracyjnej ISP zorganizował bezpłatne szkolenie pt. „Rozwiązywanie konfliktów i mediacje międzykulturowe" dla pracowników organizacji pozarządowych z całej Polski. Szkolenie odbyło się w dniach 6 - 7 maja w siedzibie ISP w Warszawie. 
W szkoleniu wzięło udział 18 przedstawicielek i przedstawicieli różnych organizacji pozarządowych  pracujących z imigrantami i uchodźcami. Dzięki różnorodnym metodom pracy wykorzystanym podczas warsztatów, w tym m.in. symulacjom mediacji, licznym dyskusjom i interaktywnej pracy w grupach, uczestnicy szkolenia ugruntowali wiedzę na temat specyfiki mediacji wielokulturowej oraz technik stosowanych w mediacji, które potencjalnie mogą wykorzystać w pracy z klientami z innych kultur.
Uczestnicy szkolenia poznali także mechanizmy związane z powstawaniem i rozwojem konfliktów w relacjach międzykulturowych oraz specyfikę pracy z konfliktem w oparciu o potrzeby stron. Nauczyli się także diagnozować rodzaje konfliktów i wybrać właściwe metody interwencji.
W najbliższym czasie ISP planuje zorganizować kolejne szkolenie z zakresu rozwiązywania konfliktów i mediacji międzykulturowych dla pracowników organizacji pozarządowych. Szczegóły już wkrótce!

Informacji na temat szkoleń i warsztatów udziela Dominika Potkańska z Programu Polityki Migracyjnej ISP, e-mail: dominika.potkanska@isp.org.pl, tel. 22 556 42 70.


Projekt „Integracja poprzez edukację. Psychologiczne i prawne wsparcie cudzoziemców w Polsce” jest współfinansowany ze środków  Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców oraz budżetu państwa.
Zapisz się do newslettera
Newsletter