Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Istotne impulsy - przedstawiciel niemieckiego rządu o książce ISP


„Wyniki badań zaprezentowane w książce wydanej przez ISP: ‘Ludzie-Historia-Polityka. Polska i Niemcy w oczach Rosjan’ mogą służyć jako istotne impulsy dla dalszego kształtowania stosunków Unia UE-Rosja”napisał w swoim biuletynie koordynator rządu federalnego ds. niemiecko-rosyjskiej współpracy społecznej Andreas Schockenhoff, przybliżając czytelnikom publikacji książkę ISP na temat postrzegania przez Rosjan Polski i Niemiec.

Schockenhoff wziął na początku września udział w debacie, prezentującej opisywaną przez niego obecnie książkę. Na spotkaniu, zorganizowanym w Berlinie przez Fundację Bertelsmanna, przedstawiciele niemieckiego ministerstwa spraw zagranicznych, think tanków i organizacji zajmujących się współpracą niemiecko-rosyjską dyskutowali o przyszłości współpracy polsko-niemiecko-rosyjskiej. Prezentująca wyniki badań ISP dr Agnieszka Łada, kierownik Programu Europejskiego, podkreślała wówczas, że wyniki badań Instytutu świadczą o tym, jak wiele zmieniło się w tych stosunkach w ostatnich latach.

„Coraz intensywniejsze relacje pomiędzy Niemcami, Polską i Rosją należą do jednych z najciekawszych faktów z polityki zagranicznej ostatnich lat. Mają one ogromny potencjał dla całej Europy”, pisze w swoim biuletynie Schockenhoff.
http://www.auswaertiges-amt.de/DE/AAmt/Koordinatoren/D-RUS-Koord/Kurier/Archiv-Newsletter_node.html
 
Czytaj więcej o wynikach badań:
Publikacja w języku polskim Ludzie – historia – polityka. Polska i Niemcy w oczach Rosjan

Publikacja w języku niemieckim Menschen- Geschichte – Politik. Russische Ansichten zu Polen und Deutschland oraz streszczenie wyników badań w języku angielskim
 
Badanie sondażowe Instytutu Spraw Publicznych „Wizerunek Polski i Polaków oraz Niemiec i Niemców w Rosji” zostało zrealizowane we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych przez Centrum Lewady w Rosji.
Zapisz się do newslettera
Newsletter