Aktualności

Dodał(a):

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

ISP w cyklu programów o Polsce w telewizji Al Jazeera


Cykl programów o Polsce dla świata arabskiego telewizji Al Jazeera, w których powstawanie włączeni zostali także eksperci ISP, już gotowy.


Na jesieni eksperci ISP gościli w Instytucie dziennikarzy i analityków z arabskiej telewizji, rozmawiając z nimi o polskich doświadczeniach transformacji. Udzielili także kilku wywiadów do programów, które Al Jazeera przygotowywała o Polsce. Obecnie cykl jest już emitowany w języku arabskim, niebawem powstanie także jego angielska wersjaw Al Jazeera International.

Goście z katarskiej telewizji przyjechali do Polski wramach współpracy stacji z polskim MSZ. Jak podaje ministerstwo, „katarska telewizja Al Jazeera, którą w świecie arabskim ogląda 8 mln widzów, rozpoczęła 17 marca emisję cyklu programów poświęconych Polsce. (…) Al Jazeera będzie promować w krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu doświadczenia polskiej transformacji jako źródło wiedzy i inspiracji dla ruchów demokratycznych.

Nasz kraj jest pierwszym państwem, któremu stacja poświęca cały cykl audycji dokumentalnych. Osiem półgodzinnych odcinków prezentować będzie najnowszą historię Polski i jej teraźniejszość. Poszczególne odcinki poświęcone będą m.in. pokojowej polskiej transformacji ustrojowej, konstytucji RP, rozliczeniom z poprzednim ustrojem, roli prasy we wprowadzaniu demokracji.

Całość zwieńczy wywiad z prezydentem Lechem Wałęsą.Polecamy

NIEM - Krajowy Mechanizm Ewaluacji Integracji
Monitoring i poprawa integracji beneficjentów ochrony międzynarodowej. forintegration.eu

“Beyond Us and Them”

Seria podkastów o radykalizacji w czasach polaryzacji społecznej
Zapisz się do newslettera
Newsletter