ISP uprawnione do udziału kampanii referendalnej
Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Demokracja i społeczeństwo obywatelskie

ISP uprawnione do udziału kampanii referendalnej


Zgodnie informacją otrzymaną od PKW Instytut Spraw Publicznych jest podmiotem uprawnionym do prowadzenia kampanii referendalnej w programach radiowych i telewizyjnych nadawców publicznych w formie audycji referendalnych, w związku z referendum ogólnokrajowym zarządzonym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na dzień 15 października 2023 r.


Partie polityczne, fundacje, stowarzyszenia i organizacje społeczne mają prawo do bezpłatnego czasu antenowego w mediach publicznych na kampanię referendalną. O zamiarze skorzystania z tego prawa muszą zawiadomić PKW do 5 września. Po złożeniu stosownych dokumentów otrzymaliśmy od Państwowej Komisji Wyborczej zaświadczenie potwierdzające uprawnienie ISP do bezpłatnego rozpowszechniania audycji referendalnych.

Audycje uprawnionych instytucji będą emitowane od 29 września do 13 października w mediach publicznych. Telewizja Polska pokaże łącznie 15 godzin oraz po 10 godzin w każdym ze swoich kanałów regionalnych. Polskie Radio wyemituje łącznie 30 godzin materiałów oraz po 15 w swoich rozgłośniach regionalnych. Czas przeznaczony na rozpowszechnianie audycji referendalnych będzie podzielony równo między uprawnione podmioty.
Zapisz się do newslettera
Newsletter