Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

ISP partnerem Kongresu Stowarzyszeń Polskich Studentów w Oxfordzie


O wyborach do Parlamentu Europejskiego, powodach, dlaczego warto głosować i jak zachęcać do tego innych debatowała na Uniwersytecie w Oxfordzie dr Agnieszka Łada podczas VII Kongresu Stowarzyszeń Polskich Studentów. ISP był patronem wydarzenia.

Polacy na stałe zamieszkali w Wielkiej Brytanii mają wybór, czy w wyborach do Parlamentu Europejskiego głosować na polskich kandydatów, czy tak, jak to umożliwia prawo unijne, oddać głos na kandydatów brytyjskich. Niezależnie od decyzji uczestnicy debaty „Civic Engagement - Why Poles should be more active in the EU elections?” jak i biorący udział w Kongresie studenci byli zgodni, że należy iść do urn i mobilizować innych. Podczas panelu moderowanego przez Krzysztofa Bobińskiego, dr Agnieszka Łada, kierownik Programu Europejskiego ISP, wymieniała powody absencji wyborczej Polaków i wspólnie z pozostałymi uczestniczkami debaty: Urszulą Gacek, ambasadorem Polski przy Radzie Europy oraz Agnieszka Kołek z Polish City Club szukała rozwiązań, jak zapobiec niskiej frekwencji w tym roku.
Podczas Kongresu głównym gościem był minister Radosław Sikorski. Uczestnicy mieli także okazję wysłuchać wykładów prof.Zbigniewa Pełczyńskiego, Macieja Stuhra i spojrzeć na Polskę oczami Steffena Möllera.

Więcej informacji: http://www.polishcongress.org/
Fotograf: Tom Rydel
Zapisz się do newslettera
Newsletter