Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

ISP na Kongresie Kobiet


Jesteśmy na Kongresie Kobiet, bo nie mogłoby nas nie być. Od lat przyglądamy się sytuacji kobiet w polityce i rodzinie.


Badamy, mierzymy i ważymy obecność kobiet w sferze publicznej. Wykorzystując doświadczenia polskie i zagraniczne, opracujemy rekomendacje dotyczące skutecznych sposobów promowania równości płci w naszym kraju. Próbujemy także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób podział ról i obowiązków w życiu rodzinnym przekłada się na życie zawodowe oraz na uczestnictwo w życiu publicznym kobiet i mężczyzn.

Chcemy wyposażać kobiety w twarde argumenty i niepodważalne dane, dzięki którym skutecznie będą mogły walczyć o swoją pozycję w życiu publicznym i zawodowym. Dajemy im do rąk konkrety, by nie dały się zbić z tropu, kiedy ktoś będzie im wmawiał, gdzie jest ich miejsce.
 

Gdzie nas szukać?


Kongres Kobiet, 14-15 września 2012, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

• W Parku Kobiet – serdecznie zapraszamy na stoisko Instytutu Spraw Publicznych w Parku Kobiet, na którym będziemy rozdawać nasze raporty i analizy dotyczące aktywności kobiet w życiu publicznym, rodzinnym i zawodowym. Stoisko można odwiedzać w piątek i sobotę przez cały dzień.

• Miss Representation powraca! – film, który dokładnie rok temu zainaugurował kampanię Instytutu Spraw Publicznych promującą partnerstwo kobiet i mężczyzn otworzy drugi dzień Kongresu Kobiet. Cieszymy się, że dyskusja na temat roli mediów i kultury masowej w kształtowaniu stereotypów na temat kobiet nie uschła. Projekcja dokumentu w sobotę, 15 września o godz. 8.30. Po filmie odbędzie się debata.

• Okrągły stół organizacji pozarządowych z Europy Środkowo-Wschodniej: OBYWATELKI EUROPY – ŁĄCZCIE SIĘ! W debacie z ramienia Instytutu Spraw Publicznych weźmie udział Małgorzata Druciarek, socjolożka, analityczna, koordynatorka projektów o tematyce równościowej. Zapraszamy 14 września o godz. 17.15. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim, ale będzie tłumaczone.
 

Program Kongresu Kobiet (w formacie pdf)

Zapisz się do newslettera
Newsletter