Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Imigracja, integracja, mobilność społeczna - Prezentacja Migrant Integration Policy Index


17 maja Instytut Spraw Publicznych i British Council w Polsce zorganizują seminarium, podczas którego zostaną zaprezentowane wyniki najnowszego raportu MIPEX oceniające kondycję polskiej polityki integracyjnej.


Wyniki zostaną przedyskutowane przez ekspertów z instytucji państwowych, organizacji pozarządowych oraz badaczy zajmujących się problematyką migracyjną, co umożliwi wypracowanie rekomendacji i dobrych praktyk w celu usprawnienia istniejących mechanizmów integracyjnych.

W lutym 2011 r. opublikowany został kolejny, trzeci raport prezentujący wyniki The Migrant Integration Policy Index. MIPEX jest narzędziem, które porównuje warunki integracji imigrantów w 31 krajach Europy i Ameryki Północnej. Za pomocą 148 wskaźników mierzy, na ile władze państwowe zapewniają równe prawa i obowiązki dla wszystkich osób zamieszkujących dany kraj. Zapewnia przy tym obiektywne oraz porównywalne dla wszystkich państw dane, które mogą stanowić użyteczne narzędzie dla władz państwowych tworzących politykę migracyjną i integracyjną, a także dla przedstawicieli środowiska akademickiego oraz organizacji pozarządowych.
 
Seminarium odbędzie się 17 maja 2011 r. w Centrum Zielna w godz. od 10.00 do 14.00. Prosimy o potwierdzenie udziału do 16 maja na adres e-mail: maryla.koss-goryszewska@isp.org.pl lub telefonicznie 0-22-556-42-77.


Zapisz się do newslettera
Newsletter