Herman Van Rompuy w Warszawie na zaproszenie ISP
Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Europa

Herman Van Rompuy w Warszawie na zaproszenie ISPNa zaproszenie Instytutu Spraw Publicznych gościł w Warszawie były przewodniczący rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Wziął udział w konferencji „Jak ożywić Europę?” z ministrem ds. europejskich Konradem Szymańskim, posłem i byłym ministrem Rafałem Trzaskowskim i byłym premierem Węgier Gordon Bajnaiem.

 
Herman Van Rompuy podkreślał w swoim wystąpieniu, że Europa potrzebuje ożywienia, ale trzeba wymyślać jej na nowo. Odniosła bowiem niezaprzeczalne sukcesy, których nie powinno się deprecjonować. 
  
 
W konferencji wzięli również udział obecny i były minister do spraw Europejskich Konrad Szymański i Rafał Trzaskowski, którzy przedstawiali swoje odmienne wizje rozwoju integracji europejskiej, a także były premier Węgier Gordon Bajnai.
 
   
 
Konferencja „Jak ożywić Europę?”, która prowadziła Agnieszka Łada z ISP, była zwieńczeniem udziału Instytutu Spraw Publicznych w paneuropejskim projekcie, w którym podczas kilkunastu miesięcy analiz, krajowych i międzynarodowych warsztatów eksperckich i debat wypracowano rekomendacje dla rozwoju Unii Europejskiej. Te rekomendacje przedstawił na konferencji główny autor raportu Janis Emmanouilidisa z European Policy Centre.

 
 
Zapraszamy do obejrzenia nagrania z konferencji.
 
 
Zapraszamy również do zapoznania się z raportem z projektu „Re-energising Europe: A package deal for the EU27”, a także raportem krajowym „New Pact for Europe. National Report – Poland”.


  
  

 
Zapisz się do newslettera
Newsletter