Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Egipscy analitycy na szkoleniu w ISP


ISP gościł grupę młodych analityków z Egiptu. Uczestniczyli w serii spotkań i szkoleń na temat polskiej transformacji demokratycznej. Drugiego dnia wizyty spotkali się z Marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem.


Egipcjanie przyjechali do Warszawy w ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Spotkali się z działaczami opozycji demokratycznej, ekspertami i osobami, które odegrały kluczową rolę w procesie budowy polskiej demokracji.

Brali udział w spotkaniu z Krzysztofem Stanowskim, byłym wiceministrem spraw zagranicznych i edukacji narodowej oraz profesorem Mirosławem Wyrzykowskim, byłym sędzią Trybunału Konstytucyjnego. O cywilnej kontroli nad wojskiem porozmawiali z Januszem Onyszkiewiczem, o służbach specjalnych – z Piotrem Niemczykiem. Ponieważ część naszych gości współtworzy nowe egipskie partie polityczne, zorganizowane zostało spotkanie z młodymi działaczami polskich partii. Odbyło się ponadto specjalistyczne szkolenie z pracy analitycznej, które poprowadził doświadczony analityk ISP Piotr Kaźmierkiewicz.

Poprzez organizację wizyty ISP stara się przyczynić zarówno do wsparcia młodych egipskich analityków ich pracy i studiach oraz do promowania polskich doświadczeń transformacyjnych. Nie była to pierwsza wizyta Egipcjan w ISP. W styczniu gościliśmy w Warszawie grupę przedstawicieli egipskich partii politycznych, powstałych po upadku reżimu Mubaraka.

Projekt współfinansowany przez Ministra Spraw Zagranicznych RP w ramach programu “Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2012”Zapisz się do newslettera
Newsletter