Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Dyrektor programu europejskiego ISP z wykładem u niemieckich przedsiębiorców we Wrocławiu


O tym, jak rozwijają się obecne relacje polsko-niemieckie na szczeblu politycznym oraz gospodarczym, mówiła dr Agnieszka Łada z Instytutu Spraw Publicznych, która we Wrocławiu spotkała się z przedstawicielami niemieckiego biznesu w Polsce.

Ekspertka ISP przybliżała niemieckim przedsiębiorcom, członkom Polsko-Niemieckiego Koła Gospodarczego Europa Forum najnowsze wydarzenia oraz zaprezentowała wyniki badań ISP z cyklu Barometr Polska-Niemcy.

W dyskusji poruszano wyzwania, przed jakimi stoi zagraniczny kapitał inwestujący w Polsce. Uczestnicy spotkania podkreślali wagę polsko-niemieckich kontaktów gospodarczych oraz znaczenie polskiego rynku dla niemieckiego biznesu. Opowiadali się za dalszym zacieśnianiem współpracy i wyrażali zadowolenie, ze coraz więcej polskich firm jest obecnych na niemieckim rynku.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą analizą Agnieszki Łady na temat polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej w kontekście sytuacji politycznej: Stabilizator. O znaczeniu gospodarki w obecnych relacjach polsko-niemieckich /pl/publikacje/stabilizator-o-znaczeniu-gospodarki-w-obecnych-relacjach-polsko-niemieckich

Najnowsze wyniki badań Barometr Polska-Niemcy zostaną zaprezentowane już 17 maja. Zapraszamy do udziału w prezentacji! 

Informacje o wydarzeniu:

/pl/wydarzenia/barometr-polska-niemcy-2017-polskie-spoleczenstwo-o-niemieckiej-polityce-i-wzajemnych-relacjach

Zapisz się do newslettera
Newsletter