Aktualności

Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Druga edycja miejskiego festiwalu Szpitalna Łączy 2017 w rękach głosujących!


Instytut Spraw Publicznych wraz z sąsiadami ze Szpitalnej walczy w konkusie LECHSTARTER o grant na wsparcie organizacji drugiej edycji festwialu miejskiego "Szpitalna Łączy".


Idea festiwalu spodobała się jury konkursu i jako jedna z czterdziestu pięciu miejskich inicjatyw z całej Polski ma szansę na dofinansowanie.

O tym, czy SZPITALNA ŁĄCZY będzie jedną z piętnastu zwycięskich inicjatyw, które zostaną zrealizowane w przestrzeni miejskiej zdecydują internauci w otwartym głosowaniu, które zakończy się 8 maja.

Jak głosować?

Głosować można raz dziennie za pośrednictwem aplikacji: https://lechstarter.urbanforms.org/share/398
lub przez stronę www: http://lechstarter.urbanforms.org/projekt/398/szpitalna-laczy-2017

Co chcemy zrobić?

Drugą edycję sąsiedzkiego festiwalu SZPITALNA ŁĄCZY chcemy poświęcić refleksji nad dzisiejszą tożsamością miasta i rolą mieszkańców w kreowaniu miejskiej rzeczywistości. Zaprosimy do Śródmieścia warszawiaków, społeczników i aktywistów z różnych dzielnic stolicy, aby wymienili się z mieszkańcami Szpitalnej doświadczeniami, jak może funkcjonować i integrować się mikrospołeczność tworzona zarówno przez "rdzennych" mieszkańców, jak i przyjezdnych: pracowników pobliskich biur, działaczy organizacji pozarządowych, artystów, a także sklepikarzy, rzemieślników i przedsiębiorców.

Chcemy stworzyć platformę służącą wymianie informacji o inicjatywach integrujących społeczność lokalną i rozwiązującą ich problemy. Naszym celem jest, by dzięki festiwalowi, "Szpitalna" wyszła ze swoich biur, pracowni, mieszkań, sklepów oraz knajpek i otworzyła się na pomysły płynące z innych zakątków Warszawy.

Podczas festiwalu planujemy m.in. warsztaty, debaty, koncerty, spacery po okolicy, wspólne śniadanie i targowisko.

Jak wyglądała pierwsza edycja festiwalu Szpitalna Łączy?

W 2014 roku wraz z naszymi sąsiadami (organizacjami pozarządowymi, mieszkańcami,  lokalnymi przedsiębiorcami i rzemieślnikami) zorganizowaliśmy pierwsze w historii święto ulicy Szpitalnej, aby wspólnie z warszawiakami uczcić 25. rocznicę wolnych wyborów.

O tym, co się działo, możecie przeczytać na stronie festiwalu na FB:

https://www.facebook.com/szpitalnalaczy/

O konkursie

LECHSTARTER powstał z myślą o polskich miastach i ludziach w nich mieszkających. To platforma, na której można zgłaszać różne projekty, dzięki którym nasze miasta zmienią się na lepsze. A co to dokładnie chodzi? O to, żeby zmieniać miejsca brzydkie na ładne, betonowe pustynie zastąpić zielenią, nudne dzielnice wypełnić życiem. Czyli o to, żeby nam wszystkim żyło się ładniej, wygodniej i  mądrzej.

NGOsy, ruchy miejskie, wspólnoty mieszkaniowe i inne podmioty prawne zgłaszały do programu swoje projekty na zmiany w ich najbliższym otoczeniu. W tym roku łącznie nadesłano prawie 300 wniosków pokazujących, jak w fajny, niestandardowy sposób można zmieniać polskie miasta. Jury do drugiego etapu wybrało 45 z nich.

http://lechstarter.urbanforms.org/Zapisz się do newslettera
Newsletter