Badanie ankietowe aktywizmu klimatycznego w Polsce
Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Zrównoważony rozwój i polityka klimatyczna

Badanie ankietowe aktywizmu klimatycznego w Polsce


Kryzys energetyczny i wojna w Ukrainie zasadniczo zmieniły kontekst wdrażania zielonej transformacji. Oznaczają także konieczność budowania nowej narracji i przekazu dotyczącego tego, jak mówić o ochronie klimatu i odchodzeniu od paliw kopalnych, jak skutecznie komunikować się ze społeczeństwem i prowadzić działania rzecznicze i informacyjne. Sytuacja ta stawia nowe wyzwania także przed osobami zaangażowanymi w działania na rzecz klimatu. 

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu Instytutu Spraw Publicznych poświęconemu doświadczeniom aktywistów i aktywistek klimatycznych w Polsce, ich działalności w ruchach i organizacjach, a także ogólnej kondycji ruchów klimatycznych. Wyniki badania posłużą zdiagnozowaniu sytuacji osób działających na rzecz klimatu oraz przygotowaniu cyklu działań ich wspierających w II połowie 2023 roku. 

Niniejsza ankieta stanowi uzupełnienie badania jakościowego – wywiadów z reprezentantami i reprezentantkami ruchów i organizacji klimatycznych. 

Udział w badaniu zajmie około 15 minut. 

Zapewniamy poufność w zakresie uzyskanych informacji. Posłużą one wyłącznie do zbiorczych podsumowań, bez możliwości ustalenia personaliów poszczególnych osób uczestniczących w ankiecie. 

Link do ankiety: https://www.surveymonkey.com/r/ZZ8Y3YR
Zapisz się do newslettera
Newsletter