Badania warunków pracy w handlu online
Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się
Polityka Społeczna

Badania warunków pracy w handlu online


W dniu 5 października 2022 r. odbyło się spotkanie (w formule hybrydowej) rozpoczynające działania w projekcie TEAM HUB. Instytut Spraw Publicznych jest jednym z partnerów tego projektu. Projekt dotyczy wyzwań w łańcuchu dostaw w handlu online.


W ramach projektu dojdzie do analizy potrzeb i aspiracji pracowników, obecnych warunków pracy i strategii biznesowych, możliwych inicjatyw związków zawodowych i decydentów w celu kształtowania przyszłości działalności logistycznej, na którą największy wpływ ma rozwój handlu online.

Zgodnie z raportem opracowanym przez Strategy&Part of the PWC network kanał online osiągnął 13% udziału w sprzedaży detalicznej dóbr w Polsce w 2021 r.  W Polsce zarejestrowanych jest obecnie 54,3 tys. sklepów internetowych, czyli o 2 tys. więcej niż na początku 2022 r. - wynika z analizy danych Krajowego Rejestru Sądowego. Najszybciej rozwijającą się grupą są e-sklepy spożywcze. Rozwój sprzedaży online przekłada się zwiększenie różnorodnych usług kurierskich. 

W ramach projektu ISP odpowiada między innymi za opracowanie trzech case study które dotyczą warunków pracy w szeroko rozumianym handlu online – interesują nas zarówno magazyny jak i usługi dostawcze.

 
Zapisz się do newslettera
Newsletter