Ankieta online - Pomóż nam usprawnić gospodarkę odpadami
Tekst:

Instytut Spraw Publicznych

Podziel się

Ankieta online - Pomóż nam usprawnić gospodarkę odpadami


Prawie 350 kilogramów – tyle odpadów w skali roku wytwarza przeciętny mieszkaniec Ełku. Ich zagospodarowanie jest sporym wyzwaniem dla samorządów. Urząd Miasta Ełku zaangażował się w projekt, w ramach którego przy wsparciu ekspertów pracuje nad bardziej ekologicznymi i ekonomicznymi rozwiązaniami w obszarze gospodarowania odpadami.


Samorządy w całej Polsce zmagają się z problemem rosnącej ilości odpadów. Dlatego Instytut Spraw Publicznych – warszawski ośrodek analityczny – uruchomił projekt, w ramach którego doświadczeni specjaliści z dziedziny gospodarki odpadowej wspierają gminy w wypracowaniu lepszych rozwiązań w tej sferze. 

Odpadów z roku na rok przybywa, a światowe zasoby się kurczą, dlatego tak ważne jest, by w jak największym stopniu odzyskiwać surowce w procesie recyklingu. Wierzymy, że małymi krokami w tym obszarze wprowadzać znaczące zmiany.


– mówi Paweł Głuszyński, ekspert projektu.

Żeby system gospodarowania odpadami działał dobrze, potrzebna jest nie tylko sprawna organizacja tego procesu ze strony samorządu. Niezbędne jest też aktywne zaangażowanie mieszkańców. Dlatego Instytut Spraw Publicznych zaprasza wszystkich mieszkańców Ełku do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej gospodarowania odpadami w mieście.

Perspektywa mieszkańców jest dla nas bardzo ważna. Bez ich zaangażowania nie mamy szansy nic zmienić na lepsze


– mówi Aleksandra Kobylińska, koordynatorka projektu z Instytutu Spraw Publicznych.


Ankieta dla mieszkańców dostępna jest pod linkiem:
https://www.survio.com/survey/d/F3K/ankieta-elk

Można ją również otworzyć korzystając z kodu QR.


Projekt „Gospodarka odpadami w gminach”, finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny”, grant o wartości 105 207,29 EUR


 
Zapisz się do newslettera
Newsletter