Mapa strony
ISP w mediach
naTemat.pl: – Tą dyskusje należy zostawić historykom gospodarki. Wiadomo, że niektórzy wyszli na przełomie lepiej, a inni gorzej, bo ludz ...
więcej»
Zapraszamy
Europejski rynek cyfrowy. Umiejętności, gospodarka, praca
Warszawa 14 maja 2015, 09:00
Bezpłatne szkolenie „Bank równy dla wszystkich. Równe traktowanie standardem świadczonych usług”
Instytut Spraw Publicznych, ul. Szpitalna 5/22, Warszawa 24 marca 2015, 09:00

Polecane Analizy i Opinie
PDF
Analizy i Opinie nr 142. Obywatelski wymiar e-sądownictwa w Polsce. O wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w relacji interesanta z sądem.  Sylwia Kotecka.
PDF
Numer specjalny Analiz i Opinii 8/2014. Obywatele współdecydują. Prawo w praktyce. Anna Krajewska.
PDF
Numer specjalny Analiz i Opinii 7/2014. Między zainteresowaniem a zaangażowaniem – aktywność obywatelska i organizacje pozarządowe w Polsce. Anna Olech.
PDF
Analyses & Opinions No. 19/138 December 2013. The 2014 elections to the European Parliament in Poland. What should be done to avoid low voter turnout again? Anna Jezierska, Agnieszka Łada.
PDF
Analyses & Opinions No. 18/136 October 2013 Domestic challenges in Ukraine: implications for the EU. Grzegorz Gromadzki, Susan Stewart.
Infografika. Dekada w UE - perspektywa samorządów
Kampanie społeczne
Aktualności
26 marca 2015, 15:59
Polacy wystawiają Niemcom regularnie za ich politykę europejską dobre noty. Jednak polskie społeczeństwo zapytane, czy umocnienie się niemieckiej roli w Europie byłoby korzystne czy niekorzystne dla Polski, jest już mocno podzielone w ocenach, wynika z najnowszego badania opinii publicznej z serii „Ba [...] więcej»
17 marca 2015, 12:32
Szanowni Państwo, Z zaniepokojeniem przyjęliśmy informacje o zakończeniu współpracy Radia RDC z red. Elizą Michalik. Bardzo cenimy rzetelność i odwagę Elizy Michalik w podejmowaniu ważnych i trudnych tematów społecznych. Z tego powodu zaprosiliśmy niedawno Panią Redaktor do prowadzenia spotkania poświ [...] więcej»
11 marca 2015, 13:00
  W minionym tygodniu we Wrocławiu odbyło się ostatnie z cyklu czterech szkoleń dla przedstawicieli organizacji pozarządowych dotyczących promocji równego traktowania i przeciwdziałania dyskryminacji cudzoziemców w Polsce.  Pozostałe odbyły się w styczniu i w lutym w Łodzi, Lublinie oraz w Białyms [...] więcej»
6 marca 2015, 16:03
ISP oraz Fundacja Nasze Podola (Winnica) odwiedzają ukraińskie miasta z serią treningów poświęconych efektywnemu kampanii wyborczej. Celem spotkań jest pokazanie przedstawicielom organizacji pozarządowych, że polityka może być przejrzysta, ale do tego potrzebne jest zaangażowanie ludzi uczciwych, któr [...] więcej»
24 lutego 2015, 16:33
Sumy, Winnica oraz Odessa – w tych miastach w ciągu najbliższych kilkunastu dni odbędą się szkolenia z efektywnego  prowadzenia kampanii wyborczej. Cel – zachęcić nowe twarze do zaangażowania politycznego oraz wyposażyć je w odpowiednie narzędzia  pozwalające na osiągnięcie sukcesu wyborczego. Szk [...] więcej»
12 lutego 2015, 11:25
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Jerzego Regulskiego. Prof. Jerzy Regulski był jednym z pięciu fundatorów Instytutu Spraw Publicznych (obok Krzysztofa Michalskiego, Aleksandra Smolara, Leszka Balcerowicza, i ks Józefa Tischnera). W latach 1995- 2012 był członkiem Rady Fundacji [...] więcej»
12 lutego 2015, 11:11
W ostatni weekend byliśmy świadkami podejmowania przez niektórych kandydatów na Prezydenta RP działań stanowiących znamiona naruszenia przepisów prawa wyborczego.   W trakcie ostatnich wyborów samorządowych Instytut Spraw Publicznych prowadził obywatelski monitoring przejrzystości ich finansowania. [...] więcej»
10 lutego 2015, 13:15
Do zadań stażysty/stażystki będzie należało: ·         Wsparcie pracowników ISP w przygotowaniu wizyty studyjnej w Warszawie w ramach projektu „Polityczni liderzy na Ukrainie” więcej o projekcie ·         Aktywne wsparcie uczestników wizyty studyjnej podczas ich tygodniowego pobytu w Warszawie (pla [...] więcej»
7 lutego 2015, 11:20
Polecamy najnowszą analizę Dominika Owczarka na temat konieczności podwyższenia kwoty wolnej od podatku dochodowego. Dominik Owczarek, Ubogi sam sfinansuje swój podatek", ISP, 2014 [...] więcej»
4 lutego 2015, 15:50
Do zadań stażysty/stażystki będą należały m.in.: ·         Bieżące wsparcie pracowników Programu w prowadzeniu i rozliczaniu projektów (rodzaj zadań uzależniony będzie od aktualnych potrzeb i kompetencji posiadanych przez stażystę), ·         Udział w przygotowaniu i obsłudze konferencji i seminariów [...] więcej»
4 lutego 2015, 12:32
Serdecznie zapraszamy na szkolenie dla pracowdawców zatrudniających lub mających zamiar zatrudnić cudzoziemców. Już w najbliższą sobotę w Łodzi!  Szkolenie odbędzie się 7 lutego o godz. 10 w siedzibie Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej przy ul. Rewolucji 1905 roku nr 9 w Łodzi. Zakres temat [...] więcej»
28 stycznia 2015, 10:27
Instytut Spraw Publicznych wraz z Fundacją im. Heinricha Bölla wystosował list do posłanek i posłów zwracający uwagę na nowe wyniki badań opinii publicznej na temat poparcia społeczeństwa dla ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, kt [...] więcej»
27 stycznia 2015, 11:10
Niedawno sekretarz Naczelnej Rady Adwokackiej na łamach Gazeta Prawna chwalił przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej. Co na to organizacje pozarządowe zajmujące się poradnictwem prawnym od przeszło dziesięciu lat? Zachęcamy do lektury polemiki z te [...] więcej»
27 stycznia 2015, 10:58
NGO.pl: Machlojki, przekręty, nadużycia – ten, kto zdecyduje się je ujawnić, nie ma łatwego życia. Pracodawcy wolą zamiatać śmierdzące sprawy pod dywan. Temu, kto ujawnia nieprawidłowości, przypina się więc łatkę kapusia i zdrajcy. By podważyć jego wiarygodność, podrzuca mu się dziecięcą pornografię albo [...] więcej»
[1] 2 3 4 5 6 =>


Nowe publikacje
Boskie – cesarskie – obywatelskie
Kwartalnik Trzeci Sektor 34
(Rok publikacji: 2015)
Internet to obszar wolności, ale pamiętajmy o niejasnościach prawnych
Dominika Bychawska-Siniarska, Zuzanna Warso
(Rok publikacji: 2015)
Finansowanie lokalnych kampanii wyborczych w Polsce i w Niemczech
Filip Pazderski (red)
(Rok publikacji: 2014)
Najczęściej czytane
Młodzi na rynku pracy. Raport z badania
Maciej Pańków
(Rok publikacji: 2012)


               
    

Baner
Wszystkie prawa zastrzeżone © Instytut Spraw Publicznych | 2010
Realizacja: TeamSolution.pl