Mapa strony
ISP w mediach
AP: Polish election signals deeper political shift to the  right. Analyst Jacek Kucharczyk said Poland's relations with other European powers ...
więcej»
Zapraszamy
Ukraińcy patrzą na Zachód - jaka odpowiedź Zachodu?
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, ul. Jasna 14/16a, Warszawa, II piętro 14 października 2015, 11:00
Witamy w Europie? Uchodźcy w Polsce i w Niemczech.
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Plac Małachowskiego 3, Warszawa 13 października 2015, 19:00

Polecane Analizy i Opinie
PDF
Analizy i Opinie nr 142. Obywatelski wymiar e-sądownictwa w Polsce. O wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w relacji interesanta z sądem.  Sylwia Kotecka.
PDF
Numer specjalny Analiz i Opinii 8/2014. Obywatele współdecydują. Prawo w praktyce. Anna Krajewska.
PDF
Numer specjalny Analiz i Opinii 7/2014. Między zainteresowaniem a zaangażowaniem – aktywność obywatelska i organizacje pozarządowe w Polsce. Anna Olech.
PDF
Analyses & Opinions No. 19/138 December 2013. The 2014 elections to the European Parliament in Poland. What should be done to avoid low voter turnout again? Anna Jezierska, Agnieszka Łada.
PDF
Analyses & Opinions No. 18/136 October 2013 Domestic challenges in Ukraine: implications for the EU. Grzegorz Gromadzki, Susan Stewart.
Kampanie społeczne
Aktualności
2 października 2015, 13:00
ISP jest partnerem tegorocznej, piątej już, edycji Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. W jego ramach współorganizowaliśmy spotkanie z v-ce przewodniczącym Komisji Europejskiej odpowiedzialnym za unię energetyczną oraz debatę na temat cyfrowej i tradycyjnej gospodarki i relacji między nimi. P [...] więcej»
1 października 2015, 14:00
O poparciu europejskiego kierunku integracji Ukrainy, ocenie działań Zachodu w związku z uregulowaniem konfliktu rosyjsko-ukraińskiego  oraz oczekiwaniach wobec Zachodu  dyskutowali w Kijowie dr Jacek Kucharczyk, Prezes ISP oraz Łukasz Wenerski, analityk Programu Europejskiego. Podczas dyskusji zo [...] więcej»
24 września 2015, 10:00
Instytut Spraw Publicznych był współorganizatorem polsko-niemiecko-ukraińsko-rosyjskiego spotkania ekspertów, którzy wspólnie dyskutowali o przyszłości Europy w kontekście konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Poniżej krótkie podsumowanie spotkania. Over the last two days (21/22 September 2015), civil s [...] więcej»
15 września 2015, 16:00
Od września ISP jest partnerem serii eksperckich analiz, dotyczących aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce przeznaczonych dla niemieckiego czytelnika. „Polen Analysen” ukazują się regularnie co dwa tygodnie i obok opisu kluczowych zagadnień zawierają tez zestawienie chron [...] więcej»
15 września 2015, 15:00
Instytut Spraw Publicznych ogłasza nabór na stypendium do Programu Społeczeństwo i Demokracja. Program „Nauka i Społeczeństwo” umożliwia młodym badaczom wykorzystanie ich wiedzy, pomysłów i umiejętności w służbie publicznej poprzez udział w pracach naukowo-badawczych prowadzonych przez ISP. Ideą styp [...] więcej»
31 sierpnia 2015, 09:00
Pomysł Prezydenta stworzenia polsko-niemieckiej „mapy drogowej” z okazji 25.lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie nie jest niczym nowym - taki dokument istnieje od 5 lat. Ale warto w rok Jubileuszu go udoskonalić, zauważa dr Agnieszka Łada, kierownik Programu Europejskiego ISP. W ISP już r [...] więcej»
26 sierpnia 2015, 14:00
Relacje z Niemcami są, według Polaków, priorytetowe. Sądzi tak dwie trzecie badanych przez Instytut Spraw Publicznych w sierpniu 2015 roku. O bardzo dużej wadze stosunków z Niemcami Polacy przekonani są częściej niż o priorytetowym znaczeniu relacji ze Stanami Zjednoczonymi (53%) czy Francją (31%). [...] więcej»
14 sierpnia 2015, 12:51
W ubiegłym roku miało miejsce kilka pozytywnych wydarzeń poprawiających sytuację sektora pozarządowego w Polsce. Często stanowiły one kontynuacją procesów toczących się od kilku lat. W ten sposób coraz częstsze są przypadki współpracy partnerskiej między organizacjami pozarządowymi a władzą publicz [...] więcej»
6 sierpnia 2015, 11:52
Nowoczesna europejska centroprawica nie ma ideologicznego problemu z koncepcją praw kobiet czy mniejszości seksualnych, ma natomiast ten problem część polskiej prawicy, która toczy obecnie krucjatę przeciwko „ideologii gender" – pisze dr Jacek Kucharczyk w środowym wydaniu dziennika Rzeczpospolita. A [...] więcej»
10 lipca 2015, 11:14
Interesujesz się bieżącymi sprawami europejskimi? Lubisz organizować, zestawiać dane i wyszukiwać informacje? Chcesz się przyjrzeć, jak działa think tank?   Program Europejski Instytutu Spraw Publicznych zaprasza właśnie Ciebie! Poszukujemy stażysty do współpracy przy projektach związanych z [...] więcej»
7 lipca 2015, 11:35
Warszawski Muranów, niegdyś wielokulturowy jak cała stolica, obecnie odradza się między innymi poprzez nieszablonowe inicjatywy kulturalne. Jedną z nich była akcja malowania muralu zainicjowana przez Instytut Spraw Publicznych. Mural jest symbolem otwartej, wielokulturowej i różnorodnej Warszawy. W [...] więcej»
7 lipca 2015, 11:33
Interesujesz się bieżącą polityką? Nie boisz się potwora gender? Lubisz organizować, pisać, zestawiać dane i wyszukiwać informacje?   Obserwatorium Równości Płci poszukuje właśnie Ciebie! Poszukujemy stażysy/stażystki do współpracy przy projektach związanych z tematyką równości płci oraz pr [...] więcej»
30 czerwca 2015, 13:00
Zaprezentowana wiosną 2014 roku przez ówczesnego polskiego premiera Donalda Tuska koncepcja unii energetycznej spotkała się z różnymi opiniami. Jej podjęcie przez Komisję Europejską nowej kadencji jako jednego z przewodnich tematów na najbliższe lata wskazało jednak, że projekt ten będzie jednocześnie [...] więcej»
26 czerwca 2015, 09:00
Na zaproszenie Polen Institut z Darmstadt, Instytutu Spraw Publicznych, Genshagen Stiftung i Institute Montaigne do stolicy Francji przyjechali posłowie i senatorowie z Polski, Niemiec i Francji, aby wspólnie rozmawiać o polityce wschodniej. Było to pierwsze spotkanie w gronie parlamentarnym w formaci [...] więcej»
[1] 2 3 4 5 6 =>


Nowe publikacje
Indeks stabilności NGO w Polsce

(Rok publikacji: 2015)
Imigracja, Integracja, Partycypacja
Kwartalnik Trzeci Sektor 35
(Rok publikacji: 2015)
Unia energetyczna z perspektywy Francji, Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii
Agnieszka Łada, Magdalena Skłodowska, Melchior Szczepanik, Łukasz Wenerski
(Rok publikacji: 2015)
Przemoc ekonomiczna w związkach
Agata Chełstowska, Małgorzata Druciarek, Aleksandra Niżynska
(Rok publikacji: 2015)
Jak skutecznie zapobiegać korupcji?
Aleksandra Kobylinska, Lenka Petrakova, Filip Pazderski (red)
(Rok publikacji: 2015)
Od pomysłu do rozwoju lokalnego
Ewa Bogacz-Wojtanowska, Dominika Potkańska, Izabela Przybysz
(Rok publikacji: 2015)
Razem czy osobno? Polacy, Niemcy i Rosjanie o kryzysie rosyjsko-ukrainskim
Jacek Kucharczyk, Agnieszka Łada, Łukasz Wenerski
(Rok publikacji: 2015)
Zamieszanie wokół urny
Paulina Sobiesiak-Penszko, Filip Pazderski
(Rok publikacji: 2015)
Podręcznik stosowania klauzul społecznych
Tomasz Schimanek, Barbara Kunysz-Syrytczyk
(Rok publikacji: 2015)
Najczęściej czytane
Młodzi na rynku pracy. Raport z badania
Maciej Pańków
(Rok publikacji: 2012)


               
    

Baner
Wszystkie prawa zastrzeżone © Instytut Spraw Publicznych | 2010
Realizacja: TeamSolution.pl