Mapa strony
ISP w mediach
AP: Polish election signals deeper political shift to the  right. Analyst Jacek Kucharczyk said Poland's relations with other European powers ...
więcej»
Infografika
Polecane Analizy i Opinie
PDF
Analizy i Opinie nr 142. Obywatelski wymiar e-sądownictwa w Polsce. O wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych w relacji interesanta z sądem.  Sylwia Kotecka.
PDF
Numer specjalny Analiz i Opinii 8/2014. Obywatele współdecydują. Prawo w praktyce. Anna Krajewska.
PDF
Numer specjalny Analiz i Opinii 7/2014. Między zainteresowaniem a zaangażowaniem – aktywność obywatelska i organizacje pozarządowe w Polsce. Anna Olech.
PDF
Analyses & Opinions No. 19/138 December 2013. The 2014 elections to the European Parliament in Poland. What should be done to avoid low voter turnout again? Anna Jezierska, Agnieszka Łada.
PDF
Analyses & Opinions No. 18/136 October 2013 Domestic challenges in Ukraine: implications for the EU. Grzegorz Gromadzki, Susan Stewart.
Infografika. Dekada w UE - perspektywa samorządów
Kampanie społeczne
Aktualności
10 lipca 2015, 11:14
Interesujesz się bieżącymi sprawami europejskimi? Lubisz organizować, zestawiać dane i wyszukiwać informacje? Chcesz się przyjrzeć, jak działa think tank?   Program Europejski Instytutu Spraw Publicznych zaprasza właśnie Ciebie! Poszukujemy stażysty do współpracy przy projektach związanych z [...] więcej»
7 lipca 2015, 11:35
Warszawski Muranów, niegdyś wielokulturowy jak cała stolica, obecnie odradza się między innymi poprzez nieszablonowe inicjatywy kulturalne. Jedną z nich była akcja malowania muralu zainicjowana przez Instytut Spraw Publicznych. Mural jest symbolem otwartej, wielokulturowej i różnorodnej Warszawy. W [...] więcej»
7 lipca 2015, 11:33
Interesujesz się bieżącą polityką? Nie boisz się potwora gender? Lubisz organizować, pisać, zestawiać dane i wyszukiwać informacje?   Obserwatorium Równości Płci poszukuje właśnie Ciebie! Poszukujemy stażysy/stażystki do współpracy przy projektach związanych z tematyką równości płci oraz pr [...] więcej»
30 czerwca 2015, 13:00
Zaprezentowana wiosną 2014 roku przez ówczesnego polskiego premiera Donalda Tuska koncepcja unii energetycznej spotkała się z różnymi opiniami. Jej podjęcie przez Komisję Europejską nowej kadencji jako jednego z przewodnich tematów na najbliższe lata wskazało jednak, że projekt ten będzie jednocześnie [...] więcej»
26 czerwca 2015, 09:00
Na zaproszenie Polen Institut z Darmstadt, Instytutu Spraw Publicznych, Genshagen Stiftung i Institute Montaigne do stolicy Francji przyjechali posłowie i senatorowie z Polski, Niemiec i Francji, aby wspólnie rozmawiać o polityce wschodniej. Było to pierwsze spotkanie w gronie parlamentarnym w formaci [...] więcej»
22 czerwca 2015, 09:22
Odpowiedzi na to pytanie szukała w Brukseli dr Agnieszka Łada, kierownik Programu Europejskiego ISP podczas debaty z Ludkiem Niedermayerem oraz  Ivanem Štefanecem, czeskim i słowackim posłem do Parlamentu Europejskiego oraz László Vasa, zastępcą dyrektora w Institute for Foreign Affairs and Trade z Wę [...] więcej»
12 czerwca 2015, 12:05
O Warszawie w niemieckich oczach, polskich stereotypach o Niemczech oraz polsko-niemieckich nieporozumieniach komunikacyjnych dyskutowała w Ambasadzie Niemiec ze Stefffenem Moellerem dr Agnieszka Łada, kierownik Programu Europejskiego Instytutu Spraw Publicznych. Spotkanie promowało najnowszą ksią [...] więcej»
25 maja 2015, 17:09
Sukcesem frekwencyjnym zakończyła się współorganizowana przez ISP konferencja „Europejski rynek cyfrowy: umiejętności, gospodarka, praca”. Na konferencji wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej,  Andrus Ansip, zaprezentował strategię KE „Jednolity rynek cyfrowy”. „Narody europejskie i europejskie p [...] więcej»
19 maja 2015, 16:00
 W dniach 20-21 maja odbywa się w Rydze „Eastern Partnership Civil Society Conference 2015”. W spotkaniu bierze udział Łukasz Wenerski, analityk Programu Europejskiego ISP.   Dwudniowa konferencja na której spotykają się przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego UE oraz państw Partnerstwa Wschodn [...] więcej»
8 maja 2015, 00:00
8 maja 2015 r. w siedzibie Instytutu Spraw Publicznych odbyło się spotkanie poświęcone problematyce przedsiębiorczości cudzoziemców, a zwłaszcza ograniczeń w prowadzeniu firm oraz rozwiązań potencjalnie wspierających zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej przez obywateli państw trzecich w [...] więcej»
7 maja 2015, 10:00
Czy prawo wszystkich traktuje tak samo? Jakie konstrukcje prawne mogą mieć charakter dyskryminacyjny? Czy język ustaw i kodeksów jest neutralny płciowo? Choć Konstytucja RP stanowi, że „Kobieta i mężczyzna w RP mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym”, a Polsk [...] więcej»
7 maja 2015, 09:00
Treningi, spotkania, rozmowy z politykami różnych szczebli oraz wizyty w Warszawie, Krakowie i podwarszawskiej gminie Klembów.  W dniach 15 – 24 kwietnia ISP zorganizował wizytę studyjną w ramach projektu „Nowi polityczni liderzy na Ukrainie”. Do Polski przyjechało 10 przedstawicieli ukraińskich or [...] więcej»
16 kwietnia 2015, 15:00
Poparcie Rosjan dla bezpośredniego zaangażowania ich kraju w konflikt na Ukrainie jest znikome. Rosjanie nie chcą zaostrzania kryzysu, wynika z najnowszych badań Instytutu Spraw Publicznych i Fundacji Bertelsmanna przeprowadzonych w Rosji, Polsce i Niemczech. Pokazują one także, że mitem jest, jakoby [...] więcej»
1 kwietnia 2015, 11:59
Ekspertka ISP ds. niemieckich, dr Agnieszka Łada, kierownik Programu Europejskiego ISP, została wybrana do Rady Nadzorczej Fundacji Krzyżowa, gremium wspierającego i nadzorującego prace tej organizacji. Fundacja Krzyżowa ma siedzibę w Polsce na terenie byłej posiadłości rodziny Helmutha Jamesa von Mo [...] więcej»
[1] 2 3 4 5 6 =>


Nowe publikacje
Unia energetyczna z perspektywy Francji, Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii
Agnieszka Łada, Magdalena Skłodowska, Melchior Szczepanik, Łukasz Wenerski
(Rok publikacji: 2015)
Przemoc ekonomiczna w związkach
Agata Chełstowska, Małgorzata Druciarek, Aleksandra Niżynska
(Rok publikacji: 2015)
Jak skutecznie zapobiegać korupcji?
Aleksandra Kobylinska, Lenka Petrakova, Filip Pazderski (red)
(Rok publikacji: 2015)
Od pomysłu do rozwoju lokalnego
Ewa Bogacz-Wojtanowska, Dominika Potkańska, Izabela Przybysz
(Rok publikacji: 2015)
Razem czy osobno? Polacy, Niemcy i Rosjanie o kryzysie rosyjsko-ukrainskim
Jacek Kucharczyk, Agnieszka Łada, Łukasz Wenerski
(Rok publikacji: 2015)
Zamieszanie wokół urny
Paulina Sobiesiak-Penszko, Filip Pazderski
(Rok publikacji: 2015)
Podręcznik stosowania klauzul społecznych
Tomasz Schimanek, Barbara Kunysz-Syrytczyk
(Rok publikacji: 2015)
Boskie – cesarskie – obywatelskie
Kwartalnik Trzeci Sektor 34
(Rok publikacji: 2015)
Najczęściej czytane
Młodzi na rynku pracy. Raport z badania
Maciej Pańków
(Rok publikacji: 2012)


               
    

Baner
Wszystkie prawa zastrzeżone © Instytut Spraw Publicznych | 2010
Realizacja: TeamSolution.pl